ÜRETİM

Soğuk Şekillendirme:
Tocsan AŞ, çelik üreticilerinden hammadde analiz raporu ile temin edilen hammaddeleri  ve yüzey işlemi yapılmış hammaddeleri, çok istasyonlu soğuk şekillendirme makinelerinde işlemektedir.
Civata ovalama ve Somun diş açma makinelerinde,üretilen ürünlerin dişleri açılmaktadır.
ISO, DIN normlarına uygun olarak yapılan üretimin yanı sıra, müşteri isteklerine uygun özel ürünler de üretilmektedir.
Üretimin her aşamasında gerekli muayene ve ara kontroller yapılarak kalite kontrolü sağlanmaktadır.

Talaşlı İmalat:
3 eksenli, 5 eksenli ve 7 eksenli CNC Torna makinelerinde, çelik üreticilerinden hammadde analiz raporu ile temin edilen hammaddeler işlenmektedir.
Talaşlı İmalat tesisimizde, müşteri isteklerine uygun özel ürünler  üretilmektedir. Üretimin her aşamasında gerekli muayene ve ara kontroller yapılarak kalite kontrolü sağlanmaktadır.

Kaplama:
Elektrolitik çinko kaplama tesisimizde, üretilen ürünler kaplanarak korozyondan korunması sağlanır.
Ön işlem prosesinde alkali ve asidik temizleme ile ürün temizlenir. 
Asidik çinko kaplama yöntemi ile çinko kaplama yapılır. 
Kaplama sonrası RoHs direktiflerine uygun olarak mavi cr+3 pasivasyon uygulanır.

Kalıphane:
Entegre üretim anlayışını benimseyen Tocsan AŞ, geniş makine parkına sahip kalıphane tesisi ve kalifiye çalışanları ile ürettiği ürünlerin kalıplarını bünyesinde yapmaktadır. Üretimde kullanılan sarf malzemelerin bakım, onarım ve iyileştirmeleri de kalıphane tesisinde yapılmaktadır. 
Üretilen kalıplar ve kullanılan sarf malzemeler, Kalıp Yönetim Modülü ile takip edilmektedir. Kalıp Yönetimi ile kalıp ömürleri devamlı olarak izlenir, arıza ve periyodik bakımları kayıt altına alınır. Alınan raporlar doğrultusunda kalıplara gerekli iyileştirmeler yapılır.